Neapsisprendžiate dėl nuotaikos? info@popcornmood.lt +370 614 93000
Užsakymų atsiėmimas -Dzūkų g. 107, Vilnius
Susisiekite
Kontaktai
Mano paskyra
Mėgstamiausi
Akcijos

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Blogas

Kaip spragėsiai tapo tokiu populiariu užkandžiu?

2024/03/15Popcorn Mood

Šiandien žodį “spragėsiai” galime panaudoti kaip dar vieną pramogų sinonimą. Taip yra todėl, kad didžioji dalis pramogų be šio skanėsto tikriausiai būtų sunkiai įsivaizduojamos. Tačiau kaip jie tapo tokie populiarus? Apie tai ir papasakosime Jums šiame straipsnyje. 

Spragėsių kultūrinė reikšmė

“Popkornų” populiarumą galime vertinti per kelias prizmes: istoriją, kultūrą ir, žinoma, rinkodarą. Kukurūzų spragėsiai ilgą laiką buvo vartojami įvairiose kultūrose, įskaitant Amerikos čiabuvius, kurie kukurūzų branduolius spragino naudodamiesi įkaitintu smėliu bei molio puodais. Ši kultūrinė tradicija padėjo kukurūzų spragėsiams tapti mėgstamu užkandžiu dar prieš atsirandant šiuolaikinėms kukurūzų spraginimo mašinoms.

Nedidelė spragėsių kaina ir prieinamumas

Nedidelė spragėsių kaina gerokai prisidėjo prie šio užkandžio populiarumo. Kukurūzų spragėsiai yra sąlyginai nebrangiai įsigyjami ir pagaminami (tą patį galėtume pasakyti ir  apie pagamintų įsigyjimą), todėl yra prieinami visiems juos mėgstantiems žmonėms. Šiam užkandžiui išpopuliarėti padėjo ir lengvas prieinamumas. Spragėsių būdavo galima įsigyti dalyvaujant įvairiuose renginiuose, pavyzdžiui sporto šventėse ar kino teatre, kur daugumai lankytojų smagu paužkandžiauti.

Spragėsiai ir pramogos

Prie spragėsių ir pramogų asociacijos labiausiai prisidėjo kino teatrai, kuriuose šis užkandis tapo neatsiejama dalimi. Žvelgiant į istorinę prizmę – Jungtinėse Amerikos Valstijose “Didžiosios depresijos” laikmečiu kino teatrai paskaičiavo, jog pardavinėti spragėsius buvo ypač pelninga, net ir tuomet kai bilietų į kino filmus pardavimai sumažėjo. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl spragėsiai taip sparčiai išpopuliarėjo kino teatrų lankytojų tarpe bei įgijo pagrindinio užkandžio kino žiūrovams statusą. 

Rinkodara ir reklama

Deja, bet vien tik kino teatrų šiam užkandžiui išpopuliarinti nepakako. Bėgant laikui kukurūzų spragėsiai buvo reklamuojami įvairiais kanalais, įskaitant reklamos kampanijas, spragėsių rodymą kino filmuose ir įžymių žmonių rekomendacijas, kas padėjo užkandį veiksmingai parduoti visame pasaulyje. Sumanios rinkodaros strategijos prisidėjo  kuriant  tvirtą ryšį tarp kukurūzų spragėsių ir laisvalaikio veiklų, kas, be abejonės, dar labiau paskatino jų populiarumą.

Universalus užkandis

Kukurūzų spragėsiai šiandien populiarūs ne tik dėl aukščiau išvardintų priežasčių, bet ir todėl, kad tai ganėtinai universalus užkandis, lengvai pritaikomas patiems įvairiausiems skoniams – nuo klasikinių sviestinių spragėsių iki gurmaniškų karamelės, šoninės, sūrio, bananų ar aštrumu alsuojančių variacijų. 

Sveikesnė užkandžių alternatyva

Lyginant su bulvių traškučiais ar kitais aliejuje kepamais užkandžiais – spragėsiai laikomi gerokai sveikesne alternatyva. Santykinai nedidelis kalorijų kiekis – tai dar viena šio užkandžio populiarumo priežastis, ypač sveikesnę mitybą propaguojančiųjų tarpe.

Apskritai kalbant – kukurūzų spragėsiai išpopuliarėjo ne tik per kultūrinę prizmę, bet ir nedidelę kainą, platų prieinamumą įvairių pramogų metu, taip pat veiksmingas ir efektyvias reklamas, pasirodymą filmuose bei drauge kaip sveikas ir universalus užkandis, kuriuo mėgaujasi žmonės visame pasaulyje. Jeigu spragėsių fanas esate ir jūs – tuomet kviečiame susipažinti su įvairiais šio užkandžio skoniais mūsų puslapyje!

Kaip spragėsiai tapo tokiu populiariu užkandžiu?

Daugiau idėjų

Sekite mus Instagram #spragėsiaisunuotaika

Pagaminta su meile Mom ❤️
#mom #aboutmom #quoteaboutmother #mothersday #momisthebest #mama #apiemamas #citataapiemama #mamosyrageriausios #mamosyrajega #popcornmood #tavonuotaikospragėsiai #pagamintasumeile Ar jau žinai kaip pradžiuginsi pačią brangiausią ir mylimiausią moterį artėjančios šventės proga? Nustebink Ją spragėsiais, kurie kupini meilės ❤️
*Jei norėsi pradžiuginti MAMĄ spragėsiais su lipduku “Spragėsiai Su Meile” - parašyk tai atliekant užsakymą KOMENTARO laukelyje ir mes užklijuosime šį mielą lipduką ant Tavo pasirinktų spragėsių pakuočių. Belaukiant vasaros Have a nice day! Vyšnių skonio spragėsiai – kiekvieno smagurio nuodėmė, kuriai neįmanoma atsispirti!

www.popcornmood.lt svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.