Neapsisprendžiate dėl nuotaikos? info@popcornmood.lt +370 614 93000
Užsakymų atsiėmimas -Dzūkų g. 107, Vilnius
Susisiekite
Kontaktai
Mano paskyra
Mėgstamiausi
Akcijos

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Blogas

Visa tiesa apie kukurūzų spragėsius

2020/06/29POPCORN MOOD

Naujai atrasta sena

Esame įpratę kukurūzų spragėsiais mėgautis kino teatre, tad jie asocijuojasi su moderniu miesto gyvenimo stiliumi. Iš tiesų tai - maistas, išlikęs nuo seniausių laikų. Archeologai ir mokslininkai iš gamtos istorijos muziejaus Vašingtone (JAV) teigia, kad žmonės kukurūzus augino jau prieš 9000 metų dabartinėje Meksikos teritorijoje, o jie buvo spraginami prieš 7000 metų Peru. Senovės actekai kukurūzų spragėsius naudojo įvairiose ceremonijose. Jaunos merginos šokdavo “spragėsių šokį’, galvas pasipuošusios spragėsių girliandomis. Spragėsių girliandos taip pat buvo naudojamos kaip kaklo ar dievų statulų papuošalai

Visa tiesa apie kukurūzų spragėsius

Kukurūzų spraginimas

1621 m. išrasta kukurūzų spragėsių gamybos technologija. Tačiau šis patiekalas išpopuliarėjo tik XX a., atsiradus kino teatrams. Pirmoji mobili kukurūzų spragėsių mašina buvo pristatyta Čikagoje 1885-aisiais. Ją sukūrė Charlesas Cretorsas.
Dažniausiai kukurūzų spragėsiai „sprogsta“ dviem formomis – primena “snaigę” arba“drugelį” ir “grybuką” arba „kamuoliuką” Kadangi „drugelio“ forma didesnė, kino teatrai renkasi pardavinėti būtent tokios formos spragėsius.

Visa tiesa apie kukurūzų spragėsius

Spragėsių vartojimas

Amerikos indėnai ne tik valgydavo kukurūzų spragėsius, kuriuos gardindavo žolelėmis, prieskoniais, aitriąja paprika, bet ir iš ruošdavo sriubą bei alų.

Šiais laikais spragėsių daugiausia suvartojama (ir užauginama) Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Amerikoje net 70 proc. parduodamų spragėsių valgomi namuose, o likusieji 30 proc. kino teatruose, stadionuose ir pan.
Vidutinis amerikietis kasmet suvalgo 54 litrus kukurūzų spragėsių.

Visa tiesa apie kukurūzų spragėsius

Daugiau idėjų

Sekite mus Instagram #spragėsiaisunuotaika

Pagaminta su meile Mom ❤️
#mom #aboutmom #quoteaboutmother #mothersday #momisthebest #mama #apiemamas #citataapiemama #mamosyrageriausios #mamosyrajega #popcornmood #tavonuotaikospragėsiai #pagamintasumeile Ar jau žinai kaip pradžiuginsi pačią brangiausią ir mylimiausią moterį artėjančios šventės proga? Nustebink Ją spragėsiais, kurie kupini meilės ❤️
*Jei norėsi pradžiuginti MAMĄ spragėsiais su lipduku “Spragėsiai Su Meile” - parašyk tai atliekant užsakymą KOMENTARO laukelyje ir mes užklijuosime šį mielą lipduką ant Tavo pasirinktų spragėsių pakuočių. Belaukiant vasaros Have a nice day! Vyšnių skonio spragėsiai – kiekvieno smagurio nuodėmė, kuriai neįmanoma atsispirti!

www.popcornmood.lt svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.