Kodėl sveika valgyti kukurūzų spragėsius?
Kukurūzų spragėsiai – sveikas užkandis
Kai kam gali nuskambėti keistai, tačiau spraginti kukurūzai gali būti labai sveikas užkandis. Pasak JAV mokslininkų, spragintuose kukurūzuose antioksidantų yra daugiau nei kai kuriose daržovėse ar vaisiuose. Antioksidantai neutralizuoja kenksmingas molekules, kurių yra daugelyje vaisių ir daržovių. Spragėsiuose gausu vitaminų (folio rūgšties, niacino, B grupės, A, E, K vitaminų), mineralų (geležies, kalio, cinko) bei polifenolių, kurie gali apsaugoti nuo vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Kukurūzų spragėsiuose yra daugiau geležies nei kiaušiniuose, špinatuose, žemės riešutuose ir jautienoje bei daugiau baltymų nei įvairiuose grūduose. Spragėsiai yra visai nekaloringi - kai jie spraginami karštame ore, 25 gramuose sragėsių yra tik 31 kalorija. Net ir paskaninti priedais, kukurūzų spragėsiai yra sveikesnis lengvas užkandis nei bulvių traškučiai!
Viso grūdo spragėsiai
Norint vadovautis sveikos mitybos principais, rekomenduojama rinktis viso grūdo kukurūzų spragėsius, o ne tuos, kurie skirti spraginti mikrobangų krosnelėje. Pilno grūdo spragėsiuose išlieka gemalas ir sėlenos, todėl tokie spragėsiai yra mums naudingesni. Spragėsiuose, skirtuose spraginti mikrobangų krosnelėse, ne tik mažiau vertingų maistinių medžiagų, bet ir gali būti toksinų.
Spragėsiai – dietai
Karštu oru spraginti kukurūzai yra nekaloringi ir užpildo skrandį, neapsunkindami virškinimo, todėl jie puikiai tinka kaip lengvas užkandis besilaikantiems dietos. Spragėsiuose yra sveikų riebalų, E, B grupės vitaminų, o jų sėlenos yra dietinių skaidulų šaltinis.
Spragėsiai nekelia glikemijos indekso ir cukraus lygio kraujyje, todėl padeda ilgiau išlikti sotiems. Jų rekomenduojama vartoti nedidelėmis porcijomis kaip priedą prie subalansuotos sveikos mitybos.